Яко! Искаш да запалиш свещ, но нямаш кибрит. Ами сега? Няма страшно, химията е винаги на линия. Вземаш равни количества пудра захар и бертолетова сол (калиев хлорат KClO3) и ги смесваш. Поставяш от сместа около фитила на свещта. Сега е достатъчно да допреш до сместа стъклена пръчка с капка концентрирана сярна киселина. Готово! Свещта гори!
За да коментираш този видео урок, стани част от Уча.се!