За да разбереш как да направиш теста, регистрирай се в Уча.се!
Регистрирай се Регистриран си? Влез в профила си »
е окислително-редукционна, защото:
водородът е окислител, защото приема електрони и понижава степента си на окисление.
медта приема 2 електрона. Следователно медта е:
степените на окисление на: 1.
в
2.
в
3. простото вещество
; 4.
в
са съответно:
:
, редуктор е:
. Реакцията:
. Допишете липсващите думи в текста като използвате кирилица.Описание на теста
Онлайн тест по химия за 9. клас на тема "Окислително-редукционни процеси", в който на база знанията си за степени на окисление ще упражните дали можете безпогрешно да определяте кои процеси са окислително-редукционни, кой е окислителят и редукторът в тях, кои са процесите окисление и редукция и в каква посока е преходът на електрони. След този тест ви гарантираме отлични резултати при изпитване или контролно върху тези процеси. Успех!
За да коментираш този тест, стани част от Уча.се!