Незабравими моменти с ПГЕЕ „М. В. Ломоносов“, гр. Горна Оряховица

Написано от  Прочетено 7996 пъти , , , ,

Иновативно училище за гордост

Образователен сайт №1 на България отново събра безценни спомени от гостуването си в поредното училище за гордост.

Нямаме търпение днес в рубриката „Училища за гордост“ да ви разкажем за ПГЕЕ „М. В. Ломоносов“, гр. Горна Оряховица – едно училище на млади и будни инженери, готови да покорят света. 🙂

Още с пристигането открихме, че сме попаднали в едно модерно училище, чийто директор – инж. Филип Филипов, се е погрижил учениците да имат най-добрите условия, за да експериментират смело и развиват своите способности и мислене. Бяхме сигурни, че с такъв подход това училище определено е един от най-добрите примери за модерна гимназия в България.

В препълнената зала с любознателни ученици и вдъхновяващи учители ни посрещнаха именно директорът инж. Филипов и учителят по математика Стефка Иванова.

Дарин започна срещата с кратка игра на асоциации, при която една от възпитаничките на гимназията трябваше да обясни „видео уроци“ на своите съученици.

Забавната игра предизвика усмивки по лицата и не след дълго всички с голямо удоволствие групово направиха упражнението по математика „Числата от 10 000 до 100 000“).

Дискусията за Уча.се бе динамична и с интересни въпроси. Дарин не пропусна да даде съвети на младите инженери как да се реализират след като завършат, защото той самият е завършил подобна специалност в Германия.

Група от младежи бяха особено заинтересовани от темата за програмирането и ни споделиха, че нашите видео уроци по предмета са им били от голяма полза.

Много от учениците се вдъхновиха до там, че поискаха автографи от създателя на Образователен сайт №1 на България. Дарин дори се разписа по ръцете на няколко деца, като на шега предупреди, че ще „яде бой“ от майките им. 🙂

Разбира се, срещата не премина и без приятни изненади за ученолюбивите. Повече от 100 картички с промо кодове за достъп до Уча.се бяха раздадени на всички ученици, които поискаха да учат с нас на разбираем и интересен език.

Изненади имаше и за нас. Останахме изключително трогнати от присъствието на ученици и учители от други училища в града. Благодарим на Мария Николова от СОУ „Георги Измирлиев“, Светла Новакова и Мариета Стоянова от ОУ „Иван Вазов“, Надка Долнооряхова от ПГЖПТ „Н. Вапцаров“ – истински преподаватели за гордост.

Благодарим ви, приятели, за незабравимите моменти. До нови срещи! 🙂


 

Коментари
  • WordPress
  • Facebook

Няма коментари.

Публикувай коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


Медиите за Уча.се

„Уча.се превръща двойкаджии в отличници“

- Дневник