
От църква до училище
Екипът на Уча.се днес ви среща с иновативното училище: ОУ „Свети Климент Охридски“ с. Кичево. То е малко според днешните стандарти, но за сметка на това с голяма мисия и сърце! Броят на учениците им е само 70, но за сметка на това са много ученолюбиви и добри! 🙂
Основано през далечната 1884 година, ОУ „Свети Климент Охридски“ е свидетел на всички важни събития от живота на хората в с. Кичево. Техните прадеди са разбирали, че образованието е нещо много важно. Затова с парите, останали от строежа на църквата, построяват училище – за да се учат децата на четмо и писмо. 133 години по-късно училището все още пази добрите традиции и в същото време създава нови.
Днес училището е средищно и в него учат деца от седем близки до с. Кичево села. Учителите са също малко на брой -12, обединени от една обща цел – грижата и добруването на „техните“ деца.

Вижте какво още ни споделят:
“Все по – засилващото се присъствие на технологиите в ежедневието, нуждата от разнообразие при поднасяне на учебния материал и мотивиране на учениците налага да се търсят различни начини за повишаване качеството на обучението. Точно такова ни предлага Уча се. Благодарение на спечеления проект ние можем да променим качеството на преподаване, да спестим време за подготовка на уроци, особено ако се налага да заместим спешно отсъстващ колега.”
“Дали Уча се. помага? Без никакво колебание ще кажем, че определено действа и че със сигурност ще го препоръчваме не само на колеги, но и родители!”
Много са предимствата на Уча. се, няма да ги изброяваме. Важно е друго – начинът на поднасяне на учебния материал; езикът, разбираем и близък до речта на учениците, сравненията, възможността веднага да научат колко са верните отговори и къде са сгрешили при упражненията пораждат интерес към иначе така суховатата материя, заинтригува дори заклетите палавници – те се заглеждат и заслушват! Мотивират се! Няма по-добро доказателство, че това е правилният начин в обучението!

Ето какво казват някои от учениците, които имат абонамент за платформата:
Красимира, 4. клас: „Много са забавни изскачащите ръчички и рисунките“.
Стефани, 6. клас : „Има интересни уроци и упражнения.“
Донатела, 7. клас: „Много ми помага! Има неща, които ги няма в учебниците. А и картинките, които изскачат на точното място, помагат да разбереш нещата.“
Радост, 7. клас: „Не се чудиш как и защо, просто ти го обясняват! Всичко е там!“
Мариан, 7. клас: „Много е практично! Например, когато си болен и изпускаш уроци, най-лесно е да влезеш в платформата и да наваксаш. Освен това тестовете и упражненията са много полезни.“
Още истории за нашите иновативни училища можете да откриете тук.



Коментари