
Днес в рубриката „Известните говорят“ ще ви срещнем с Ива и Драго – две усмихнати и популярни лица, които имат страхотни професии и още по-страхотен хъс, с който застават до нас за каузата на Уча.се.
Представяме ви нашите приятели – Драго Симеонов и Ива Екимова:
Казвам се Драгомир Симеонов и съм водещ – водя радиопредаване, ежедневна рубрика с въпроси, водя различни събития и един второкласник на училище. Много съм сериозен в това да не се взимам на сериозно, така че спирам дотук със самоописанието. 🙂
Ива Екимова е позитивна, всеотдайна и неуморна телевизионна водеща и ПР експерт. Наученото в практиката на публичните отношения преподавам в НБУ, а с телевизора се запознах още в детската градина. Преди бала кандидатствах в телевизионната продукция Супер шоу Невада. Точно преди 20 години станах момиче на късмета и от тогава не спирам да уча. Уча се от всичко и всеки. Четирите думи, върху които строя ежедневието си са моля, благодаря, извинявай, обичам! Знам, че силата е вътре в мен и искам да го кажа на всички смели момичета и момчета, които държат живота си здраво в ръце!Драго: Добрите идеи имат нужда от поощрение, великите – от съдействие. Уча.се е велика идея – и по мащаб, и по потенциал. Ето защо се чувствам привлечен от нея и се радвам, че мога да участвам.
Ива: Реших да се включа в каузата на Уча.се, защото преди всичко съм майка. Освен това вярвам, че единствената инвестиция, която ще ни осигури по-добро бъдеще е инвестицията в образованието и повишаване културата на децата ни. За мен е важно всички да осъзнаем и разберем, че успехът и развитието ни не зависят само от образованието. Израстването изисква усвояване на знание и опит и Уча.се е великолепен пример за това, че има много крачки пред нас и ефективното ни развитие.
Драго: Класната стая и в миналото, и в бъдещето трябва да е място, където се обменят мисли. Процесът трябва да е взаимен, в никакъв случай еднопосочен. Ето защо се надявам това място да се промени не в технологичен аспект, а във философски. В бъдещето се надявам всички да проумеят, че ученето е най-естественият и приятен процес, а обмена на знания го превръща дори в игра.
Ива: Класната стая на бъдещето е тази, в която децата ходят с удоволствие и се научават да бъдат щастливи, усвоявайки знанията, които ще се превърнат в инструмент за постигането на щастие.
Драго: Нужно е да знаят, че познанието е непрекъснато действие и за него трябва да се полага грижа. Необходимо е да могат да полагат тази грижа.
Ива: Как да продължат напред, за да постигнат успех, без да се страхуват от неизвестното. Тоест да разполагат с набор от знания, които да адаптират към средата, в която избират съзнателно и информирано да се развиват.
Драго: Немската гимназия, чиновете са наредени в кръг, четем последователно „Нощ в Лисабон” на Ремарк и разсъждаваме за епохата, героите и мотивите им. Те пият вино, а вкусът му се усеща през страниците.
Ива: Невероятните учители, които ми дадоха ценности, знания и любов към познанието.
Драго: Аз не съм добър в пестенето на време, защото веднага намирам в какво да го инвестирам. Ако имаше Уча.се преди, всяка спестена минута щях да прекарвам в сайта, защото когато ученето е забавление, не те е страх, че ти отнема от времето.
Ива: Математиката, определено. 🙂 Ценността на Уча.се е безспорен позитив за подрастващите! Тяхното съзнание се развива в среда, която динамизира фантазията. Този факт не е стряскащ, но може да бъде изобразен позитивно, за да бъде полезен както за учениците, така и за техните възпитатели – учители и родители. Мисленето в разчупени, компютърни или интернет конструкции, би трябвало да се превърне в градивен елемент на израстването, а не да се демонизира и отхвърля.
Драго и Ива са близки приятели на Уча.се от самия старт на онлайн платформата с видео уроци. В знак на своето приятелство и подкрепа те записаха видео урок по история, за да допринесат заедно с нас за усмивките и любознателността на учениците. 🙂 Ако не сте го гледали, вижте го сега:
Благодарим на Ива и Драго за откровеното интервю и усмивките! От името на целия екип на Уча.се ви пожелаваме успех с всички готини начинания! 🙂
Хареса ли ви интервюто? А за кои други известни личности искате да разберете повече за спомените им от училище? 🙂





януари 17, 2014
Интервюто е хубаво :), бих искал да науча повече и за спомените от училище на Лили Димкова, дъщеря на нашия известен народен лечител Петър Димков.
януари 17, 2014
Радваме се, че интервюто ви е било интересно и ви благодарим за чудесната идея, която ни давате 🙂 Ще се опитаме да направим интервю и да си поговорим с Лили Димкова – очаквайте ни :)!
януари 18, 2014
С нетърпение 🙂 …
януари 20, 2014
i az mislq taka
януари 20, 2014
С кое сте най-съгласна? 🙂
май 15, 2014
Мария Илиева ♥
май 16, 2014
Това е много добро предложение! Благодарим ти, Ренета! 🙂