
Да, и ние нямаме търпение да видим следващия епичен сблъсък на „Отмъстителите“ (дали ще се появи Галактъс?). Следим с интерес кариерата на Дуейн Джонсън и се интересуваме как Кристофър Нолан и Дени Вилньов ще накарат съзнанието ни да експлодира и този път.
Холивуд определено има какво да предложи. И откъм филми, които ти помагат за няколко часа да се откъснеш от напрегнатото ежедневие, и откъм такива, които са истински стойностни и поставят важи въпроси.
Когато обаче се сетим за класическите български филми, емоцията е друга. Те са някак близки, някак все така актуални, някак… наши. Доста е възможно да си от друго поколение и да не си гледал изброените по-долу класики – тогава приеми статията като списък с препоръки. А за другите е време да си припомним един пленителен свят. Свят, в който има всякакви касички (от куче до крокодилче), до роднините винаги има милиционер и почти всички жени имат… „страшни очи“ (поне според Яким Донев).
Светът на класическото българското кино.
Кога и къде е била първата кинопрожекция в България? Как е наречен първият български игрален филм? Виж какви интересни факти за българското кино сме ти подготвили в това видео.
– Тате каза, че ще ми купи колело, ама друг път!
„Куче в чекмедже“, 1982 г.
– Не съм казвал, но пак повтарям.
„Вчера“, 1988 г.
– Роднина, милиционер, роднина, милиционер…
„Опасен чар“, 1984 г.
– Ей, голям човек е дакелът!
„Топло“, 1978 г.
– Когато ти плащат, е командировка, а когато ти си плащаш, е курорт.
„С деца на море“, 1972 г.
– Като говориш с мен, ще мълчиш!
„Дами канят“, 1980 г.
– Икономията е майка на мизерията.
„Опасен чар“, 1984 г.
– Ха-ха, чичо Манчо, снех те!
„С деца на море“, 1972 г.
– Ау, ти знаеш ли, че имаш страшни очи!
„Дами канят“, 1980 г.
– То, лицето, някаква близка ли Ви е?
„Оркестър без име“, 1982 г.
– Парите са тор, от която изникват красиви цветя.
„Опасен чар“, 1984 г.
– Кит, другарю директор!!! Кит! Наш, роден, социалистически!!!
„Кит“, 1970 г.
– Турското ни кафе е виетнамско.
„Селянинът с колелото“, 1974 г.
– Човек е единственото животно, което пие.
„Двойникът“, 1980 г.
– Паднал ѝ бил гласът! Ами че наведи се да си го вземеш!
„Оркестър без име“, 1982 г.
– Аз например може и да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам.
„Вилна зона“, 1975 г.





октомври 25, 2020
Трябва да се гледат тези класики…
октомври 30, 2020
Здравей Радослав трябва да знаеш че всеки си има любими фюми включително не трябва да присмиваш на хората когато кажат че харесват замъзналото кралство и да кажеш че е измишльотина на дисни
ноември 11, 2020
Ъммм името ми е Радослава (момиче съм) и никога не съм се присмивала на тези неща…
Тъй че не разбирам за какво говориш
октомври 30, 2020
Замръзналото кралство не е измишльотина на дисни