Национална Априловска гимназия посрещна Дарин Маджаров и Уча.се

100 ученици и учители чуха историята на Уча.се и съветите на Дарин – създателя на Уча.се

НАГ – Национална Aприловска гимназия е мястото, където завърших средното си образование през 2006-та година. Бях знаменосец и на завършването получих медал за отличен успех с диплома Отличен 6.00. Изобщо не съм бил зубър, просто знаех как да уча ефективно и да се справям в различните ситуации.

Винаги съм имал респект към Национална Aприловска гимназия! След като завърших и отидох да уча в Германия, по време на ваканциите се прибирах и отивах да видя как са учителите ми и какво се случва в училището. Връщах се с голям кеф!

Този път беше още по-впечатляващо!

Снежана Блажева, старши експерт по математика, информатика и ИТ в РИО Габрово, ме покани да разкажа историята на Уча.се. Изключително позитивен и енергичен човек, който работи за модернизирането на образованието ни. Благодаря, Снежана!

Дойдоха над 100 ученици и учители. Попитах ги в началото: „Добре де, защо сте тук в петък следобед? Нямате ли по-интересни неща да правите?“ Отговориха: „Тук ни е интересно!“.

Постоянно се говори, че учениците нямат желание да учат и да се развиват. Това поколение било странно и разцъквало само социалните мрежи. Попитах ги: „Това чувате ли го постоянно? Влияе ли ви?“ Всички извикаха: „Дааа! Пълни глупости!“.

Учениците в Национална Априловска гимназия, както и в цяла България, искат да учат и да се развиват! Те го правят с удоволствие и лекота, когато им се предостави нещо по интересен и разбираем начин. Доказателство са всички над 8 100 000 изгледани урока в Уча.се до момента. Доказателство са регистрираните повече от 230 000 ученици, учители, родители и студенти, които ползват видео уроците и упражненията редовно. Доказателство са всички „УИновативни училища за гордост„, които посетихме до момента. Изключителни истории се случват на тези места, както и в НАГ – още едно училище, което с гордост и голямо уважение добавяме в категорията Училища за гордост!

Разказах за началото на Уча.се, за забавните моменти, за трудностите. Разказах и за изключителната стъпка, която Уча.се прави с въвеждането на упражненията в комбинация с видео уроци. Поговорихме си и защо дигиталните компетенции са толкова важни в днешно време.

Самите ученици също имаха какво да кажат:

Имаше и подаръци за всички, защото ние стимулираме по всякакъв начин талантливите и будни ученици да продължават да се развиват и да стават все по-добри!

С мен бяха и колегите ми Мария Николова (запознайте се с Мария тук) и Денимир Велчев (един от многото негови уроци), които също имаха щастието да усетят от енергията на всичко позитивно, което се случва!

След всяка такава среща може би е нормално да си седнеш някъде и да си починеш. Aз тичам като луд към офиса, сядам на компютъра и продължавам да се раздавам.

Така сме всички в екипа на Уча.се. Изцяло отдадени на вас.

Дарин Маджаров, създател на Уча.се


Ако след този вдъхновяващ разказ на Дарин, ви се е приискало да си направите регистрация в Уча.се, действайте. 🙂

Регистрирай се в Уча.се

Не пропускайте всичко ново и интересно от Уча.се във Facebook, Twitter или в Google +. 🙂

Коментари
  • WordPress
  • Facebook

Няма коментари.

Публикувай коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


Медиите за Уча.се

„Уча.се превръща двойкаджии в отличници“

- Дневник