Можете ли да решите задачата за гимнастичките?

Готови да размърдаме мозъците?

Образователен сайт №1 на България знае, че обичате загадките и логическите задачи. И с наближаването на края на учебната година, реши да ви изненада с една интересна задача, която може да се окаже не много лесна. Готови ли сте? Ето я и задачата за гимнастичките…

Задача

Четири гимнастички се включили в състезание с три дисциплини: прескок, греда и гимнастика на земя. Мария се класирала трета в гимнастиката на земя. Момичето, което завършило второ на прескока, спечелило първо място при упражненията на греда. Момичето, което се е класирало второ при упражненията на греда, е било първо при упражненията на земя.

Деси е била винаги с по-добро класиране от Алекс във всяка една от дисциплините. Момичето, което е спечелило прескока, е било второ при класирането в упражненията на земя. Катя е била последна на прескока. Можете ли да кажете какво е било класирането във всяка една от дисциплините?

Ако задачата ви се стори интересна, не пропускайте да се пробвате да решите и тази логическа задача, както и да посетите нашата секция със забавни видеа, където ще откриете още десетки интересни задачи. А сега…

4. Алекс

Успяхте ли да я решите? А искате ли като бонус да научите и нещо интересно за гимнастичките и най-вече художествената гимнастика? През 80-те години на миналия век под ръководството на Нешка Робева българският отбор тотално доминира в този спорт в световен мащаб. За периода от 1976 г. до 1999 г. така наречените златни момичета печелят 14 шампионски титли от световни първенства в индивидуалните представяния и ансамблите; 14 шампионски титли от европейски първенства; 5 от световни и европейски купи и 2 вицешампионски титли от Олимпийски игри.

Открийте и други интересни новини и факти от Уча.се във Facebook, Twitter или в Google +. 🙂