Упражнение: Задачи от типа 103 102 x 2. Разпределително свойство на умножението


Описание на упражнението

"Задачи от типа 103 102 х 2. Разпределително свойство на умножението" е темата на изключително интересното и важно онлайн упражнение по математика за 4. клас. В него ще си припомните много важни неща за умножението на големи числа. Очакват ви интересни примери за решаване и много изненади. Ще имате възможност още веднъж да си припомните какъв е редът на действие и какво представлява разпределителното свойство на умножението. Упражнението ще ви е изключително полезно, защото ще се научите да решавате задачите по няколко начина. Няма да пропуснем, разбира се и текстовите задачи. Започнете бързо теста и се забавлявайте. Успех!

За да разбереш как да направиш упражнението,
регистрирай се в Уча.се:


Въпроси: Общ брой точки: 100
5т. 1. Пресметнете дадения израз:
  • 10 102 . 3 = ?
5т. 2. Открийте начините, по които може да се реши даденият израз:
  • (11 652 + 21 348) . 3 = ?
5т. 3. Попълнете липсващата дума.
5т. 4. Попълнете липсващите думи в твърдението.
5т. 5. Вярно ли е, че множителите в показаните примери се увеличават със 100 000, а произведенията се увеличават с 200 000?
6т. 6. Пресметнете дадения израз:
  • (28 363 + 3 637) . 3 = ?
6т. 7. Пресметнете като използвате разпределителното свойство на умножението.
6т. 8. Пресметнете дадения израз и запишете отговора.
  • 210 220 . 4 = ?
6т. 9. Пресметнете по два начина.
6т. 10. Пресметнете израза като използвате разпределителното свойство на умножението.
6т. 11. Свържете примерите с верните отговори.
6т. 12. Подредете във възходящ ред (от най-малкото към най-голямото число) ключовете от задача 11.
11т. 13. За обзавеждането на кабинет по информатика са необходими компютри на стойност 12 452 лв., а бюрата за компютрите струват 1 548 лв.
  • Колко лева общо трябват за обзавеждането на два кабинета?
11т. 14. В училищна библиотека има 12 030 тома със специализирана литература и 3 пъти повече с художествена литература.
  • Колко тома с художествена литература има в библиотеката?
11т. 15. В училищната лафка доставили 12 325 закуски и 9 675 напитки. Цената на една закуска е 3 лева и една напитка също е с цена 3 лева.
  • Колко лева струват всички закуски и напитки?

За да направиш упражнението, регистрирай се в Уча.се:

Коментирай

За да коментираш това упражнение, стани част от образователен сайт №1 на България!