Упражнение: Умножение и деление на рационални числа. Упражнение


Описание на упражнението

В онлайн упражнението "Умножение и деление на рационални числа. Упражнение" по математика за 6. клас ще затвърдите знанията си и уменията за решаване на задачи, включващи действия умножение и деление на рационални числа. Ще проверите владеете ли правилата за умножение и деление, както и използване на свойствата на умножението и делението на рационални числа. Задачите от теста ще ви помогнат да станете по-уверени и по-добри по математика в 6 клас. Решавайте и се забавлявайте!

За да разбереш как да направиш упражнението,
регистрирай се в Уча.се:


Въпроси: Общ брой точки: 100
5т. 1. Извършете умножението
  • -2\frac{1}{3}.\left ( -2\frac{1}{7} \right )
5т. 2. Извършете умножението: (-1) . (-29,7) . (-10)
5т. 3. Извършете делението:
  • -1\frac{1}{4}:\left ( 5\frac{1}{4} \right )
5т. 4. Пресметнете рационално: -27,8 . 2,05 - 72,2 . 2,05
5т. 5. Пресметнете рационално:
  • -\frac{1}{4}:\left ( -12 \right )%2B\frac{3}{4}:\left ( -12 \right )
6т. 6. Пресметнете:
  • 500.\left ( \frac{11}{125}%2B\frac{28}{250} \right )
6т. 7. Пресметнете: 0,8 . 55,28 - 65,28 . 0,8
6т. 8. Пресметнете по рационален начин:
  • 185:25 - 285.\frac{1}{25} . Резултатът е равен на
6т. 9. Пресметнете израза:
  •  \frac{5.3%2B2.(-8))}{-4.(-2)-2}
6т. 10. Пресметнете: \frac{-3\left ( -4 \right )%2B4}{2\left ( -3 \right )-2}. Резултатът е равен на:
6т. 11. Пресметнете:
  • \left | 11.(-62) \right |.\frac{5}{62}
6т. 12. Пресметнете:
  • \frac{5%2B7}{\left | -4 \right |:\left | 2 \right |}
11т. 13. Дадени са три числа, първото от които е (-27), второто число е \frac{1}{3} от първото, а третото число е \frac{1}{3} от второто число.
  • Намерете частното на първото и третото число.
11т. 14. Намерете стойността на израза:
  • B=\frac{5-a}{a%2B1}-\frac{2\left ( a-3 \right )}{3-a}, където a=-3
11т. 15. Ана имала 6 лв., Васко имал половината от парите на Ана, а Георги имал половината от парите на Васко. Ана и Георги събрали парите си и парите стигнали точно двамата да си купят по парче торта. Колко струва едно парче торта?

За да направиш упражнението, регистрирай се в Уча.се:

Коментирай

За да коментираш това упражнение, стани част от образователен сайт №1 на България!

Профилна снимка

Ученик

17:11 - 12.12.2015

Oфф имам 4,21
Профилна снимка

Ученик

12:02 - 30.12.2015

Офф имам 4,48
Профилна снимка

Ученик

13:09 - 02.01.2016

Много гадно
Профилна снимка

Родител

19:59 - 27.11.2016

аз имам 5.57
Влез или се регистрирай за да отговориш на коментара.